Jak pomóc starszej osobie w złym stanie psychicznym?

Witam. Jestem wnukiem 89letniej babci. Jest po złamaniu międzykrętażowym kości udowej . Jest po zabiegu. Nie chodzi i pewnie nie bedzie chodzić bo rehabilitacja dopiero w Listopadzie (takie kolejki) Problem polega na tym że non stop płacze, cały czas... Czy to siedzi, czy leży płacze i nie wiadomo czego. Ma zaawansowaną miażdżycę, nie poznaje i nie mowi logicznie. Swój świat. Ma słabą wydolność serca bo tylko 30 %. Prosze o poradę co zrobić zeby nie płakała. Dodam że sam z nią mieszkam.

Dzień Dobry Panu,

Pana Babci potrzebna jest Pana zwyczajna obecność i fizyczna świadomość Pana obecności.

Wystarczy, że potrzyma Pan Babcię za rękę i będzie po prostu obecny...
Są to proste gesty, dające ulgę i bezpieczeństwo.

Życzę Panu siły wewnętrznej,
irena.mielnik.madej@gmail.com

W tej sytuacji konieczna będzie wizyta lekarza- najlepiej lekarza geriatry (są możliwe wizyty domowe). Zależnie od określenia źródła trudności, będzie mógł wesprzeć farmakoterapią i doradzić sposoby postępowania z Babcia, które ułatwią i Panu i Babci funkcjonowanie w tych warunkach.