Jak pomóc starszej osobie z krwotokiem z nosa?

Dziadek był na SOR krew leciała mu z nosa 25 min na SORZE lekarz na sorze nie wiedział co robić wezwał chirurga i zatamował bo lekarz na sorze by go wykończył lekarz chciał go przewieść do innego szpitala ale nie chcieli przyjąć bo powiedzieli że każdy lekarz powinien zatamować krwotok i lekarz wypisał dziadka do domu a on jest osłabiony blady krew już nie leci badanie krwi norma ciśnienie miał na sorze 210/ 160 później opadło po podaniu leku 110/ 60 co ma robić

Nie każdy lekarz ma możliwość i umiejętności zatrzymać krwawienie z nosa. Czasem wystarczy założyć zwykły tampon lub specjalny sprzyjający krzepnięciu, ale czasem jest potrzeba wykonania tzw tamponady, a to jest procedura laryngologiczna, specjalistyczna. Pacjentem powinien zając się lekarz rodzinny, który zaleci odpowiednie leki na nadciśnienie, a także leki sprzyjające odnowie krwi po krwotoku. Kontrola laryngologiczna nie zaszkodzi. Nie wiem kiedy było robione badanie krwi. W momencie krwotoku może być zupełnie dobre, a kilka dni po krwotoku okazuje się, że jest spora niedokrwistość, która może powodować osłabienie. Także kontrolna morfologia jest wskazana, a także podstawowe badania krzepnięcie krwi: APTT, INR, płytk krwi, poziom fibrynogenu.