Jak pomóc synowi, aby zapamiętywał to, czego już się nauczył?

Witam. Moj syn ma 4 lata i ma zaburzenia w rozwoju. Psycholog i logopeda zalecaja cwiczenia w domu, problem polega na tym ze syn pracuje ze mna w domu i sa dni kiedy idzie wszystko super rozumie polecienia i nie robi bledow az tu nagle cos sie dzieje i nic nie rozumie zachowuje sie jak by pierwszy raz widzial te wiczenia. Nie wiem jak jeszcze moge mu pomoc. Kiedy jedziemy na wizyte do logopedy to pani ma do mnie pretensje ze nie cwicze z dzieckiem bo na spotkaniu nic nie rozumie. Czuje sie skrzywdzona bo wiem ze robie co moge a efekty sa inne. Jak mam pomoc synowi by zapamietywal to czego sie juz nauczyl ? Dodam jeszcze ze syn ma problemy z rozumieniem. Jezeli nie moge wiecej pomoc dziecku to jak mam to powiedziec pani ktora sie nim zajmuje tak zeby mnie zrozumiala dobrze. Nie chce jej stracic bo jest ogromnym wsprciem ale nie chce po kazdym spotakniu miec wrazenia ze jestem leniem i nie walcze o wlasne dziecko...Po ostatnim takim spotakniu do konca dnia mialam okropnego dola bo myslalam ze to moja wina/przeciez nie obwinie dziecka ktore nie rozumie ze zrobilo zle. Pomocy.......

Może warto umówić się spotkanie z panią psycholog/logopedą indywidualnie i spróbować spokojnie porozmawiać o sytuacji? Będzie miała Pani czas nie tylko na wytłumaczenie tego, jak wygląda Pani nauka z synkiem, ale także na powiedzenie o swoich emocjach i uczuciach związanych z jej opinią i Pani poczuciem niesprawiedliwego osądzenia. Daje to zarówno szansę wyjaśnienia jak i być może psycholog podpowie, jak motywować synka do pracy, obniżać jego stres związany z byciem ocenianym (co być może wpływa na złe funkcjonowanie w sytuacji poza domowej) itp.

Proszę tę sytuację opowiedzieć dokładnie na najbliższym spotkaniu z logopedą i psychologiem dziecięcym. To naturalne, że się Pani stara i chce jak najlepiej dla synka. Sądzę, że dopiero współpraca psychologa, logopedy i Pani samej może dać dobre efekty. Proszę się nie wstydzić mówić o problemach synka z rozumieniem, specjaliści są po to, by jak najlepiej pomóc.

-------------------------------------------------------------------------
Znajdź mnie tutaj:

http://www.psycholog-pisze.pl

http://www.psycholog-pomaga.pl

Witam,
Robi Pani wszystko to co powinna. Zadbała Pani o specjalistyczną opiekę dla dziecka. Pracuje Pani z nim w domu. Wkłada Pani w to całe swoje serce (inaczej nie przejmowałaby się tak Pani tą sytuacją).

Myślę, że warto aby dokładnie to co Pani tutaj napisała powiedziała obu specjalistkom.
Dzięki temu będą miały lepszy ogląd sytuacji i one będą mogły zaproponować jeszcze inne sposoby pracy z dzieckiem.

Proszę pomyśleć także o swoim samopoczuciu a nie tylko o sytuacji dziecka i uwagach logopedy.

Przeżywa Pani teraz trudny czas i "doły" są niejako naturalne.
Proszę pomyśleć - gdy Pani ma te "doły" to jaki wpływ to może mieć na Pani bliskich?
Warto - myśląc o pomocy dla nich - zadbać o swoje samopoczucie.
Proponuję spotkanie z psychoterapeutą. Gdy z jego pomocą znajdzie Pani w sobie więcej dobrego samopoczucia to i Pani będzie lepiej się żyło i dziecko będzie miało lepsze warunki rozwoju.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.
Artur Brzeziński
http://dobre-zycie.blogspot.com/

Proszę nie brać wszystkiego do siebie i tworzyć poczucia winy - to panią zdołuje, zmęczy. Przy następnej wizycie proponuję jak poprzednicy aby Pani przedstawiła sytuację lekarzowi logopedzie.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
USŁUGI + KONTAKT
http://psychopedagog.eu
PSYCHOBLOG
http://blog.psychopedagog.eu
FANPAGE - FACEBOOK
http://facebook.com/psychopedagogeu/
KONSULTACJE I TERAPIE PRZEZ INTERNET
http://psychopedagog.eu/terapia-online/

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Daleka jestem od krytykowania pracy innych specjalistów ale tutaj chyba należy zrobić wyjątek. Pani jest mamą, a nie terapeutą i może pomoc dziecku na tyle ile potrafi. Po to dziecko chodzi na terapię by specjalista z nim pracował, a nie wymagał od rodzica tego od czego jest on. Owszem cześć zadań rodzic może wykonywać w domu ale w ramach swoich możliwości. Z listu wynika, iż Pani te możliwości wykorzystuje. Proszę poszukać innego logopedy.
Pozdrawiam
AM
w razie pytań jestem do dyspozycji
www.pracowniaterapeutyczna.eu