Jak pomóc synowi odnaleźć się na studiach?

Moj syn rozpoczol studia ,nie moze sie skoncentrowac bardzo sie stresuje ,zapomina o blachych sprawach ,nie umie znalezc kontaktu z ruwiesnikami,im bardziej chce wypasc dobrze to ze stresu nic mu nie wychodzi i odczuwa pustke wglowie,nie wie co ma robic i jak sie zachowac czy to moze byc depresja czy stresi jak moge mu pomoc .

Pani syn rozpoczął nowy etap w swoim życiu. Studia to nowe miejsca, nowi ludzie, nowe wymagania, ale też nowe oczekiwania, generalnie sporo zmian. To trudny czas. Z Pani listu nie wynika, jak długo trwa ten stan. Czy jest to początek studiów i takie zachowanie jest normalne i potrzeba czasu, aby się zaaklimatyzował, czy może trwa już długo lub jest na tyle trudne, że nie pozwala mu funkcjonować. Zachęcam do konsultacji psychologicznej Pani syna, która pomoże zidentyfikować trudności i ustalić, co można zrobić, aby przezwyciężyć trudności. Czy potrzebna jest dłuższa terapia, czy wystarczy kilka spotkań z psychoterapeutą, a może jeszcze inne rozwiązanie? Warto o to zadbać, aby czas studiów był satysfakcjonujący dla Pani syna i pozwoli nie tylko zdobyć wiedzę, ale również nawiązać dobre kontakty z rówieśnikami.
Jeżeli Pani syn zdecyduje się na konsultację psychologiczną, zapraszam do kontaktu ze mną, numer telefonu znajdzie Pani w zakładce O mnie. Przyjmuję indywidualnie w dwóch miejscach w Warszawie.