Jak pomóc synowi w uzależnieniu od hazardu?

Mój syn ma 19lat i w związku z graniem na komputerze i ciągłymi kłótniami między nami wyprowadził się do dziadków . W ciągu miesiąca dowiedziałam się że syn gra od kilku lat i wpłaca pieniądze na te gry dość spore. Niestety ale dziadkowie nie pójdą za mną bo uważają że niech sobie pogra trochę.. Co dwa dni gra 4-6 godz resztę chodzi do szkoły zawalił wszystko szkołę zmiana oceny jedynki i chodzi do szkoły jak mu się chce..Sąd nie przyjmuje wniosku o leczenie od hazardu.Co robić proszę o pomoc.

Witam, napisała Pani że syn jest uzależniony od hazardu, przeznacza na to spore kwoty pieniędzy, zaniedbuje swoje obowiązki. Wyprowadził się do dziadków w związku z tym że był w konflikcie z Panią. Dziadkowie nie podzielają Pani obaw i akceptują zachowanie wnuka. Ważne w takim przypadku, aby przedstawiła Pani spokojnie rodzinie, także synowi, swój punkt widzenia. Pokazała jak sposób funkcjonowania Pani syna wpływa na jego życie. Porozmawiali razem o tych obawach i uzgodnili czy jest możliwe porozumienie i wspólne stanowisko co do tej sytuacji. Rozumiem że martwi się Pani o syna. Syn jest pełnoletni, więc samodzielnie decyduje o podjęciu terapii. Może się Pani zwrócić do:
http://www.wotuiw.torun.pl/kontakt.php
https://zip.nfz.gov.pl/GSL/GSL/PrzychodnieSpecjalistyczne
i porozmawiać jak postąpić w tej sytuacji aby pomóc synowi. Pozdrawiam

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam,
wydaje mi się, że Pani syn ma jakieś problemy przed którymi ucieka w hazard.
Jeśli rozmowa Pani nie pomaga to wydaje się, że bardziej kompetentny bedzie jakis psycholog ktoś obiektywny. Ktos kto nie bedzie go krytykował ani oceniał tylko bedzie chciał mu pomoc.
Pozdrawiam!

Witam Panią Serdecznie,

Chciałabym móc przekazać Pani pozytywną odpowiedź.

Syn Pani jest pełnoletni i powinien wyrazić swoją zgodę i gotowość na leczenie.
Myślę, że tylko spokojna, nie oceniająca rozmowa z synem mogłaby wprowadzić zmianę.
Z ustaleniem zasad, że najpierw obowiązki szkolne, a potem przyjemności.

Dlatego zachęcam Panią do takiej rozmowy z synem, a potem z dziadkami.
Wyjaśnienie i ustalenie ze swoimi rodzicami, żeby respektowali ustalone zasady.

Życzę Pani, żeby się udało,
Irena Mielnik-Madej

Troszczy się Pani o syna, zatem przede wszystkim należy porozmawiać z synem dlaczego tak dużo czasu potrzebuje na życie wirtualne i jednocześnie zaniedbuje to realne. Chodzi o to, aby zrozumiał, że warto aby pokonał własne ograniczenia i wyszedł z uzależnienia od hazardu lepszy.
Wskazana jest także spokojna, nie oceniająca rozmowa z dziadkami i przedstawienie własnego punktu widzenia.

Życzę Pani aby się udało!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl