Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pomóc synowi w uzależnieniu od hazardu?

Mój syn ma 19lat i w związku z graniem na komputerze i ciągłymi kłótniami między nami wyprowadził się do dziadków . W ciągu miesiąca dowiedziałam się że syn gra od kilku lat i wpłaca pieniądze na te gry dość spore. Niestety ale dziadkowie nie pójdą za mną bo uważają że niech sobie pogra trochę.. Co dwa dni gra 4-6 godz resztę chodzi do szkoły zawalił wszystko szkołę zmiana oceny jedynki i chodzi do szkoły jak mu się chce..Sąd nie przyjmuje wniosku o leczenie od hazardu.Co robić proszę o pomoc.
KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu

Witam, napisała Pani że syn jest uzależniony od hazardu, przeznacza na to spore kwoty pieniędzy, zaniedbuje swoje obowiązki. Wyprowadził się do dziadków w związku z tym że był w konflikcie z Panią. Dziadkowie nie podzielają Pani obaw i akceptują zachowanie wnuka. Ważne w takim przypadku, aby przedstawiła Pani spokojnie rodzinie, także synowi, swój punkt widzenia. Pokazała jak sposób funkcjonowania Pani syna wpływa na jego życie. Porozmawiali razem o tych obawach i uzgodnili czy jest możliwe porozumienie i wspólne stanowisko co do tej sytuacji. Rozumiem że martwi się Pani o syna. Syn jest pełnoletni, więc samodzielnie decyduje o podjęciu terapii. Może się Pani zwrócić do: http://www.wotuiw.torun.pl/kontakt.php https://zip.nfz.gov.pl/GSL/GSL/PrzychodnieSpecjalistyczne i porozmawiać jak postąpić w tej sytuacji aby pomóc synowi. Pozdrawiam

0
Mgr Ewa Wójcik Psycholog, Gdynia
41 poziom zaufania

Witam, wydaje mi się, że Pani syn ma jakieś problemy przed którymi ucieka w hazard. Jeśli rozmowa Pani nie pomaga to wydaje się, że bardziej kompetentny bedzie jakis psycholog ktoś obiektywny. Ktos kto nie bedzie go krytykował ani oceniał tylko bedzie chciał mu pomoc. Pozdrawiam!

0

Witam Panią Serdecznie,

Chciałabym móc przekazać Pani pozytywną odpowiedź.

Syn Pani jest pełnoletni i powinien wyrazić swoją zgodę i gotowość na leczenie. Myślę, że tylko spokojna, nie oceniająca rozmowa z synem mogłaby wprowadzić zmianę. Z ustaleniem zasad, że najpierw obowiązki szkolne, a potem przyjemności.

Dlatego zachęcam Panią do takiej rozmowy z synem, a potem z dziadkami. Wyjaśnienie i ustalenie ze swoimi rodzicami, żeby respektowali ustalone zasady.

Życzę Pani, żeby się udało, Irena Mielnik-Madej

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
0

Troszczy się Pani o syna, zatem przede wszystkim należy porozmawiać z synem dlaczego tak dużo czasu potrzebuje na życie wirtualne i jednocześnie zaniedbuje to realne. Chodzi o to, aby zrozumiał, że warto aby pokonał własne ograniczenia i wyszedł z uzależnienia od hazardu lepszy. Wskazana jest także spokojna, nie oceniająca rozmowa z dziadkami i przedstawienie własnego punktu widzenia. Życzę Pani aby się udało! Magdalena Nagrodzka PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA www.nagrodzkacoaching.pl

Psycholog, psychoterapeutka, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy