Jak pomóc ukochanemu po uzależnieniu od środków psychoaktywnych?

Dzień dobry! Mój problem to problem ukochanej osoby. Od początku do mniej-więcej września b.r. Zażywał środki psychoaktywne w różnych formach, co bardzo wpłynęło na nasze stosunki. Ja jestem zdiagnozowana jako DDA, on miał kiedyś depresję, oboje się leczyliśmy. Teraz jest czysty od września i zaczęły dziać się w jego głowie złe rzeczy. Kiedyś byłam ważna, może byłam nawet priorytetem. Teraz nawet niczego mi nie mówi. Jego psychiatra powiedział, że leczenie będzie mógł zacząć dopiero po około 6-ciu miesiącach całkowitej abstynencji. Co ja mogę dla niego zrobić? Jak mogę mu pomóc? Rozumiem, że jego aktualny stan może być konsekwencjami prób zmiany siebie w sklep chemiczny. Nie chcę go zostawiać, ponieważ bardzo go kocham, ale jest mi strasznie ciężko z tym, że nie umiem do niego dotrzeć.

Droga Pani,
jeśli kocha Pani swojego partnera, chce Pani mu pomóc, proszę starać się go wspierać poprzez spędzanie z nim czasu, wzmacnianie jego samooceny, zapewnianie, że jest ważny w Pani życiu, proszę pamiętać też o wspólnych aktywnościach, które pomogą mu w przetrwaniu w okresie abstynencji. Pozdrawiam, Radosław Krąpiec, psycholog