Jak pomóc w zaburzeniach emocjonalnych u 8-latka?

Nie wiem co robić mój 8 letni syn ma stwierdzony problem emocjonalny jak mu pomóc o co tu chodzi. Szybko się zniechęca nie chce chodzić do logopedy twierdzi że go denerwuje bo mławska. Jego właśnie problemem jest ze nie możemy przy nim nic jeść gdyż mówi że mlaskamy i go wyprowadza z nerwów. Co robic jest mądry ale przez te zachowania dzieci w klasie nie bardzo to tolerują jest odrzucamy i wyrzucamy za drzwi . Proszę o poradę

Witam,
Prosze zwrócić się o pomoc w tej sprawie do szkolnego psychologa,lub zgłosić w szkole potrzebę skierowania do poradni psychologicznej dla dzieci.Być może będziecie Państwo musieli uczęszczać razem z synem.żeby nie dochodziło do dalszej dominacji nad rodzicami.
Pozdrawiam i zachęcam.

Dzień Dobry Pani,

Proszę rozważyć pracę Pani synka, u psychologa dziecięcego, żeby Pani synek skupił się na swoich mocnych stronach i żeby poczuł się zaakceptowany i lubiany w klasie.

Życzę Pani i Synkowi wszystkiego, co dobre,
Irena Mielnik-Madej

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem dziecięcym. Nadwrażliwość na dźwięki, między innymi na mlaskanie, to mizofonia. Osoby reagują na różne odgłosy trudnym do opanowania stanem złości, lęku, stresu. Ważne jest wsparcie rodziny, wyrozumiałość, pomoc specjalisty, nauka jak sobie radzić z trudnymi sytuacjami, wywołującymi nadwrażliwość.
Proszę zapoznać się z linkiem: http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/mizofonia-dzwieki-ktore-draznia,193257.html
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl