Jak pomóc znajomej chorej na depresję?

Nowo poznana Znajoma ma depresję. Jak mogę jej pomóc? Dla mnie jest to zupełnie nowa sytuacja, nie wiem, jak się zachować żeby się ode mnie nie odsunęła. Z góry dziękuję za pomoc.

W przypadku depresji konieczne jest podjęcie leczenia psychiatrycznego (farmakoterapia) i psychologicznego (psychoterapia). Warto motywować znajomą do zgłoszenia się do odpowiedniego specjalisty, zanim jej stan się pogorszy.

Witam Panią
Depresja jest w pełni uleczalna.
Aby Pani znajoma mogła cieszyć się każdym dniem
swojego życia i czerpać z niego to, co najlepsze,
potrzebna jest jej zgoda na terapię oraz chęć zmiany.
Jeżeli uda się Pani przekonać znajomą i namówić
do podjęcia psychoterapii, to można spodziewać się
pozytywnego rozwiązania problemu.
Dlatego zachęcam Pani znajomą do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Pozdrawiam serdecznie