Jak pomóc znajomemu, który cierpi na depresję i ma traumę z przeszłości?

Witam, mój bliski znajomy cierpi na depresję. Nie wiem jak mu pomóc. Ma traumę związaną z przeszłością. Kochał zonę i ciężko przeżył rozwód. Minęły już 3 lata a On wciąż nie potrafi się pozbierać. Znamy się krótko, ale to była dość intensywna znajomość. Myślał, że jestem lekiem na całe zło, ale demony przeszłości powróciły. Powiedział, że nie potrafi już kochać..jest pusty...poświęca sie tylko swoim dzieciom. Ma typowe objawy depresji: brak sił, bezsenność, nic nie je..odsunął mnie od siebie, izoluje się i twierdzi,że potrzebuje samotności, ale ja wiem, że On nie może być sam. Nie wiem co ma robić ? On jest lekarzem...twierdzi,ż esobie poradzi, ale ja widzę jak się pogrąża i nie chce się leczyć. Jak mam go namówić na wizytę u lekarza jak On mnie teraz unika twierdząc, że jak się pozbiera to się odezwie. Martwię się.. nie wiem czy mam go nachodzić, dzwonić? czy spełnić jego prośbę o spokój? Proszę o pomoc

Dzień dobry,

Może go Pani namówić na podjęcie psychoterapii.
W internecie dostępna jest lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.