Jak pomóc żonie mającej problemy z alkoholem?

moja zona jest alkoholiczka, pije od kilku miesiecy, ma ciag, obecnie staram sie by pila jak najmniej-robie to oczywiscie od wielu miesiecy ale bez rezultatu. Obecnie nie spozywa posilkow od 4dni tylko pije wino lub piwo. Ma 51 lat. Co robic?

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Proszę niezwłocznie rozważyć leczenie odwykowe, ponieważ tego typu ciągi alkoholowe, szczególnie przy odrzuceniu spożywania pokarmów mogą być dramatyczne w skutkach.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter
http://michalpyter.com

Żona powinna jak najszybciej trafić do ośrodka leczenia uzależnień. Z tego co Pan opisuje, znajduje się z ostrej fazie, nie przyjmuje pokarmów, jedynie pije alkohol a to może spowodować ciężki ubytek na zdrowiu a nawet śmierć.
Nie wiem jakie są Państwa relacje, ale jeżeli jest taka możliwość, to proszę spróbować porozmawiać z nią i nakłonić do leczenia. Może są też jakieś inne osoby np. dzieci, bliska rodzina, które mogłyby Pana wesprzeć?

Pozdrawiam serdecznie.

Może Pan jedynie namawiać małżonkę na podjecie terapii odwykowej. Jeżeli ciąg zagraża jej życiu, można starać się o przymusową hospitalizację w szpitalu psychiatrycznym. Pozdrawiam.