Jak poprawić komunikację z partnerem?

Dzień dobry. Mam 20 lat . Moim problemem jest komunikacja między mną a partnerem . Jesteśmy ze sobą od 2 lat . Nie rozumiem do końca zachowania mojego faceta ,na ogół stara się ,kupuje drogie prezenty itp. Widujemy się od piątku do poniedziałku. W tygodniu on pracuje a ja się uczę . W tygodniu mój facet mało się do mnie odzywa ,mało pisze ,zawsze dzwoni do mnie po pracy ,dzisiaj już tego nie zrobił bardzo się martwiłam wiec to mu napisalam i wtedy mój facet stwierdził, że mam problem i przestał odpisywać. Jak z nim rozmawiać, jAK reagować na to ,ze moje prośby ma gdzies i wszystko widzi jako problem? Dodam też ,ze zaczął unikać seksu ,ma różne wymówki czemu nie chce itp . Martwi mnie to,ponieważ kochamy się tylko raz w tygodniu ,on wczesniej taki nie był. Nie roxumiem tez czemu kiedy mnie zrani chociazby słowem czy czynem nigdy mnie nie przeprosi ,ciągle uważa ,że nie ma za co ze ja zaczynam. Proszę mi pomóc, co mam robić ? Nie chce odpowiedzi takich jak "Terapia DlA pAR"

Witam. Po pierwsze, warto żeby Pani zajęła się sobą, swoimi potrzebami, marzeniami i zajęciami. Być może wtedy przestanie się Pani tak zadręczać tym, czy chłopak zadzwonił czy nie. Nie wiem jak jest w przypadku Pani chłopaka ale wielu mężczyzn potrzebuje w związku nieco wolności, zgody partnerki na to, by mieć swoje sprawy. Skoro Pani chłopak pracuje to może nie mieć czasu ani ochoty dzwonić do Pani i można spróbować to zrozumieć. Kobieta uzależniona od mężczyzny, "wisząca" na nim i nie mająca własnych zainteresowań często dla mężczyzny bywa męcząca i stara się on unikać kontaktu. Oczywiście nie twierdzę, że tak jest w Pani przypadku, zachęcam jednak do tego, by przyjrzała się Pani swoim zachowaniom i temu, czy ma Pani jakieś swoje życie poza nauką i poza chłopakiem. Jeśli zadba Pani o swoje pasje, znajdzie Pani czas dla siebie, będzie Pani szczęśliwsza a szczęśliwa kobieta jest o wiele fajniejszą partnerką niż nieszczęśliwa. I gdy już Pani zadba o siebie i poczuje się wartościową osobą, to wtedy nie Pani będzie zabiegać o względy chłopaka, lecz on będzie się starał o Panią. A jeśli nie będzie, to lepiej poszukać kogoś bardziej zaangażowanego. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dzień Dobry Pani,

Mam zbyt mało danych...

Relacja partnerska jest relacją wymagającą wspierania, nieustannej pracy oraz współpracy obojga Partnerów.
Partnerstwo jest możliwe, gdy obie strony są otwarte na potrzeby Partnera i gotowe, by na nie odpowiadać (realizując potrzebę lub nie, jeśli nie ma takiej możliwości).
Fundamentalną jest komunikacja i aktualizacja swoich potrzeb, poprzez nadawanie priorytetów.
Z Pani relacji wynika, że trudnością może być brak transparentności w komunikacji między Państwem, i stąd Pani poczucie braku odpowiedzi na Pani potrzeby.

Chcę Pani powiedzieć, że komunikacja międzyludzka, szczególnie między między Partnerami, jest umiejętnością, której uczymy się przez całe życie, ponieważ w szkole (niestety!) nie ma takiego przedmiotu.

Byłaby możliwość nabycia przez Panią pewnych umiejętności komunikacyjnych, poprzez uczestnictwo w aktywnych treningach umiejętności komunikacyjnych i społecznych, które to z kolei w sposób bezpośredni wzmacniają poczucie pewności siebie, a to z kolei wpłynęłoby na pozytywne odpowiadanie Partnera na wyrażone przez Panią potrzeby.

Jak również wielce przydatna byłaby dla Pani praca rozwojowa pod okiem psychologa.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani tylko pomyślności i powodzenia!
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605