Jak poprawić kondycję włosów?

Kilka miesięcy temu moje włosy zaczęły się platac przez to stały się łamliwe ,i jest ich mniej. Są w gorszej kondycji niż wcześniej. Dietę mam ta sama od paru lat nic nie zmieniłam. Nie mam żadnych alergi. Nie palę. Jaki jest tego powód??

Dzień dobry

Dla włosów istotna jest prawidłowa dieta - składniki odżywcze potrzebne włosom dostarczane są wraz z krwią do cebulek włosowych. W Pani jadłospisie nie powinno zabraknąć orzechów, migdałów, pestek dyni albo słonecznika. Ziarna te zawierają cynk który bierze udział w wytwarzaniu białka, zapewniając prawidłowy wzrost paznokci i włosów, oraz miedź która bierze udział w tworzeniu melaniny - barwnika włosów.
Z warzyw: rzodkiewka, kalarepka i seler, mają one sporo krzemu - zapobiega on wypadaniu włosów. Pomidory, brokuły, papryka, dynia, burak - to źródło witaminy A.
Ponadto wybierając preparaty do mycia i pielęgnacji włosów proszę zwrócić uwagę na to aby zawierały one składniki odżywcze: selen, cynk, witaminy A oraz E, proteiny i keratynę.
Zawarte w szamponach, odżywkach i maseczkach pomogą wzmocnić włosy.

serdecznie pozdrawiam

IJ