Jak poprawić relacje z byłą partnerką?

Witam. Jakiś czas temu kobieta z którą żyłem ponad 8 lat, mamy wspólne dziecko powiedziała, że mnie już nie kocha i nie chce ze mną być. Mi zależy na niej ale suma sumarum usunąłem się w cień, jedynie kontaktuje się z dzieckiem (5lat) Nikt nie jest idealny, zdaje sobie sprawę z swoich błędów, które popełniłem. Zacząłem prace nad sobą (psychoterapia). Z domu się wprowadziłem, choć była partnerka sama szuka czegoś dla siebie do wynajęcia. Zależy mi na rodzinie, ale na chwilę obecną z strony partnerki jestem ciągle atakowany, wbija mi tzw szpile, nie ma żadnej rozmowy czy dialogu. Co z tym wszystkim zrobić?

Najlepiej byłoby, gdybyście wspólnie zgłosili się do psychoterapeuty zajmującego się terapią par/małżeństw. Może da się coś poprawić w komunikacji miedzy Wami, może nie potraficie siebie rozumieć i realizować swoich potrzeb w sposób właściwy i akceptowany przez druga stronę?