Jak poprawić relacje z partnerką?

Jestem z dziewczyna ponad 4 lata. Pare miesięcy temu coś przestało grac rozmawialiśmy nawet chciała się rozstac ale ustaliliśmy ze będziemy próbować to naprawic.Teraz jest tak ze mi się wydaje ze jest dużo lepiej zmieniłem swoje zachowanie staram się jak nigdy ale na pytanie czy jest lepiej między nami ona odpowiada ze nie wie

Dzień Dobry Panu,

Mam mało danych.

Rozumiem, że obecnie doświadcza Pan niepewności
związanej z oczekiwaniami Pana Dziewczyny.
Te spełnione/nie spełnione oczekiwania/potrzeby mają fundamentalne znaczenie, w jakości relacji oraz decydują o pozytywnej przyszłości związku partnerskiego.

Z jakiegoś powodu Pana Partnerka, zaczęła rozważać Wasze rozstanie.
Poczynił Pan pewne zmiany w swoim zachowaniu i aktualnie zastanawia się Pan, Jak i Co więcej poprawić w Waszym partnerstwie, by z Partnerką znaleźć "wspólny mianownik" w wyrażaniu oraz odpowiadaniu na potrzeby, celem lepszego funkcjonowania związku.

Nad rozwojem związku partnerskiego trzeba nieustająco pracować, nawet wtedy, gdy pojawiają się drobne braki "wspólnego mianownika" - i to jest wyzwanie...

Jednak jest rozwiązanie!
Inspirowałabym Pana przede wszystkim do szczerej, otwartej i nie oceniającej rozmowy, by dopytać partnerkę Co i Jak jest dla Niej ważne w Waszej relacji i odwrotnie.

Relację partnerską można odnowić- wymagałoby to od Państwa współpracy, zaangażowania i chęci pracy nad związkiem.
Pomocnym byłaby terapia par, byście Państwo wypracowali nowe konstruktywne wzory komunikacyjne.

Gdyby miał Pan życzenie takiej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu.

Z przesłaniem dla Państwa Tego, Co jest Państwu najbardziej teraz potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Dzień dobry. Jeśli chce Pan poznać odpowiedź na pytanie czy jest lepiej, to może warto zadać więcej bardziej szczegółowych pytań np co sprawia ci przyjemność, czego ci brakuje. Możliwe, że pomimo pańskich starań partnerka po prostu oczekuje czegoś innego. Na pewno nie zaszkodzi dbać o związek, o jego świeżość, postarać się przygotować jakąś niespodziankę, zaskoczyć czymś miło partnerkę. Musi Pan jednak pamiętać, że takie zachowanie , troska i próba budowania związku powinna pojawić się z obydwóch stron. Jeśli tylko Pan będzie inwestował w ten związek, bardzo szybko zacznie odczuwać Pan frustrację. Natomiast partnerka zacznie coraz mniej dostrzegać pańskie starania. Co w efekcie zamiast umacniać waszą więź, zacznie ją niszczyć.
Na pewno warto również usiąść wspólnie i uczciwie porozmawiać o swoich oczekiwaniach co do związku, o tym co chcielibyście zmienić oraz o tym jak to zmienić. Ważne by unikać oskarżania siebie nawzajem. Jeśli nie uda się państwu wtedy warto skorzystać z pomocy specjalisty.
pozdrawiam

http://psychoterapia-krakow.net/