Jak poprawić sposób wysławiania się?

Dzień dobry, mam taki bardzo dla mnie uciążliwy problem. A mianowicie jest to sposób wyslawiania się. Podczas rozmowy bardzo często polecę glupoty. Chodzi mi tutaj o mylne nazywanie rzeczy lub przedmiotów. Dzisiaj mowilam do meza żeby schował musztarde,a był to majonez. Czesto zupełnie mieszam nazwy przedmiotów, miejscowosci i jest to tak naprawde wyrwane z kontekstu. Myślę poprawnie ale wymawiam zupełnie coś innego. Później wszyscy na mnie patrzą jak na głupią a ja dopiero później zdaję sobie sprawę, że znowu powiedziałam cos nie tak. Nie wiem z czym to jest.zwiazane. z zawodu jestem reporterem wiec to jeszcze bardziej komplikuje sprawe. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała Pani, czy jest to "coś nowego", co pojawiła się niedawno, czy miała Pani tak od zawsze. Na podstawie samego opisu ciężko stwierdzić, czy jest to kwestia charakteru (chaotyczność, spieszenie się, brak skupienia), czy rzeczywiście jest to problem neurologiczny. Jeśli się Pani niepokoi, proszę się udać do neurologa w celu zbadania.