Jak poprawić stan cery przed ślubem?

Witam serdecznie. W tym roku biorę ślub i chciałam poprawić stan swojej cery. Wcześniej używałam maści duac, później epiduo. Wszystko ładnie się goiło. Ostatnio stan mojej skóry pogorszył się. Aktualnie dwa razy dziennie smaruje się żelem clindacne, a po miesiącu mam zacząć co drugi dzień smarować się epiduo forte. Syfki pojawiają się w strefie T. Chciałabym zapytać czy mogę podjąć również w tym czasie kurację u kosmetyczki (oczyszczanie twarzy, kwasy). Najbardziej zależy mi na usunięciu blizn potrądzikowych. Nie mam na myśli przebarwień, a małe dziurki np. nad ustami i między brwiami... Wcześniej dermatolog zgodził się na wizyty u kosmetyczki, nie widział żadnych przeciwskazań teraz zapomniałam o to niestety zapytać...

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Aby poprawić stan cery i zredukować blizny potrądzikowe, polecam serię zabiegów laserem CO2. Można rozważyć również peelingi medyczne, ale raczej u lekarza medycyny estetycznej a nie u kosmetyczki.