Jak poprawić stan włosów?

przetłuszczone, pozbawione energii, słabo nawilżone włosy,ponieważ używam zwykłego szamponu, zauważyłem też siwych kilka.Chciałbym porady która przyniesie efekt i poprawi stan moich włosów.Co najlepiej byłoby stosować jakich kosmetyków oraz co jeść?

Szanowny Panie,

wypunktuję (będzie łatwiej):

- zmienić szampon - wszystkie szampony zawierające Sodium Lauryl Sulfate – SLS, Sodium Laureth Sulfate – SLES mocno przesuszają skóre co prowadzi do nadmiernej produkcji sebum i w rezultacie mocnego przetłuszczania się włosów - polecam zrezygnować z szamponów tzw. drogeryjnych (większość zawiera ten składnik), a zakupić sobie w internecie lub sklepie zielarskim ziołowy szampon na bazie mydlnicy lekarskiej, po kilku tygodniach poczuje Pan różnicę, zresztą jeśli pojawia się łupież i swędzenie skóry głowy, to też powinno ustąpić.

- polecane są też różnego rodzaju odżywki do włosów - również naturalne
- można używać mgiełek regenerujących z rokitnika czy innych ziół - to dla wytrwałych
- można też starym sposobem babci robić płukanki z pokrzywy - też dla wytrwałych

-dieta: spożywać jak najmniej produktów wysokoprzetworzonych, tzw. gotowców, a starac się jeść dużo świeżych warzy i owoców - uzupełnić witaminy. Szczególnie polecane są orzechy, gorzka czekolada, gruboziarniste kasze, nasiona warzyw strączkowych.

Serdecznie pozdrawiam,
Justyna Luty
Dietetyk kliniczny
[url=http://www.justynaluty.pl/]http://www.justynaluty.pl/[/url]