Jak poprawić wadę zgryzu?

Witam. Mam 27 lat i jestem 3 miesiące po sciągnieciu aparatu. Górna szczeka jest nadal wysunięta a dolna cofnieta. Usłyszalam ze w moim wieku juz się nie da poprawić bardziej wady zgryzu.

Bez dokładnej diagnozy ciężko mi odpowiedzieć na postawione przez Panią pytanie. Jeśli problemem jest zbyt krótka dolna szczęka, to najczęściej rozwiązaniem jest zabieg chirurgicznego wydłużenia żuchwy. Jeśli jest ona po prostu cofnięta- wysuwa się ją specjalnym aparatem i jednocześnie koryguje się wadę postawy i asymetrię czaszki. Pozdrawiam