Jak poprawić wygląd brzucha?

Witam, jestem kobietą i mam 21 lat. Schudłam ponad 8 kg na będąc na diecie redukcyjnej 1400 kcal pod czujnym okiem dietetyka. Ważę teraz 65 kg przy wzroście 170 cm. Za tydzień mam otrzymać dietę stabilizacyjną, żeby powoli wprowadzać więcej kalorii jako normalne zapotrzebowanie kaloryczne kobiety. Jednak mimo schudnięcia, wysmuklenia całego ciała, brzuch nadal jest dosyć uciążliwy, tłuszcz na nim jeszcze pozostał , w dodatku z tej partii ciała znika najwolniej. Nie mogę być dłużej na diecie redukcyjnej, bo gdy nadal będę chudła, to może dojść do niedowagi, a chodzi o sam brzuch. Moje pytanie brzmi, czy wprowadzenie diety stabilizacyjnej jakoś znacznie utrudni pozbywanie się brzucha? Bo jednak będzie to troszkę więcej kalorii, oczywiście nadal regularne i zdrowe posiłki. Z tego co mi wiadomo, najlepsze na spalanie tkanki tłuszczowej są ćwiczenia kardio wykonywane przez dłuższy czas, np godzinę czy ponad, w moim przypadku takim ćwiczeniem jest jazda na rowerze. Tak więc czy stabilizacja utrudni cały proces? Powinnam dołozyć jakieś inne ćwiczenia? Proszę o odpowiedź :)

Podzielam Pani decyzję o stabilizacji diety i powrót do należnej kaloryczności.
Po ustabilizowaniu diety (i wagi) jeśli sytuacja się nie zmieni, proponowałabym raczej przyglądnać się składnikom diety i bez obcinania kcal modolwać dietę w sposób taki, aby ładnie ukształtować sylwetkę. Taki brzuszek moze byc kwestią hormonalną, problemami wątrobowymi lub na skutek stresu albo nietolerancji pokarmowych, a to tylko najbardzej podstawowe możliwości - bo może być ich wiele więcej. Trzeba poszukac przyczyny i odpowiednio do tego ustawić dietę.