Jak poprawnie interpretować wyniki badań TSH na nadczynność tarczycy?

odebrałem wyniki TSH z laboratorium. Oczekuje na wizytę u lekarza endokrynologa. poziom TSH 5,95 (norma - 0,4-4,2). Byłem w szoku, bo albo spodziewałem się dobrego wyniku albo bardzo niskiego. Wszystkie objawy pasują do nadczynności. Pocenie rąk i całego ciała, napady gorąca, drżenie rąk czy biegunki i ogólnie życie na wysokich obrotach. Czy moje objawy mogą występować przy takim TSH. Koleżanka która leczy się potwierdza a inni zaprzeczają. Po jakim czasie brania leków ewnetualnie ustąpią ?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie oznaczyć poziom ft3 i ft4. Po badaniach będzie można coś więcej powiedzieć