Jak poradzić sobie po odejściu żony?

Witam jakies 8 miesiecy temu ma zona poszla sobie do innego a nadal jest dlamnie kims bardzo waznym gdyz jeszcze jak ja poznalem mialem nowotwor i ona wtedy bardzo mnie wspierala ze zawdzieczam jej zycie byl taki czas ze mialem mysli samobujcze ale zaczolem hodzic do psyhologa i jakis czas bylo dobze teraz znowu te mysli powracaja poprostu niewidze sensu zycia bez niej czy mozna jakos sobie z tym poradzic

Witam serdecznie,

Wygląda na to, że jest Pan bardzo do niej przywiązany i wciąż żywi do niej uczucie. Sytuacja utraty kogoś bliskiego, nawet w taki sposób, jest podobna do śmierci bliskiej nam osoby. Dlatego mówi się często o przeżywaniu żałoby po rozstaniu. Na pewno dobrze byłoby aby nie rezygnował Pan z terapii, która powinna pomóc Panu znaleźć sposoby na ukojenie swoich emocji. Celowo napisałam o ukojeniu a nie zagłuszeniu, bo niestety to co naturalnie robimy po takim wydarzeniu to próbujemy wygłuszyć emocje, które nami szarpią. Polecam Panu tekst na moim blogu: www.anna-mochnaczewska.bloog.pl pod tytułem: "jak przeŻyć po rozstaniu".

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Mochnaczewska

Warto wrócić na psychoterapię. Psycholog z jednej strony pomoże przetrwać najtrudniejszy okres, udzieli wsparcia, a także pomoże poradzić sobie z utratą i żałobą.