Jak poradzić sobie po odejściu żony wraz z trójką dzieci?

Witam,jak sobie poradzić z odejściem żony wraz z 3 dzieci (1 nasz wspólne) z powodu romansu z mężem przyjaciółki,walczyłem o nią do końca,zaczeli pojawiać się nowi faceci a obecnie jest z 25 latkiem (ona 33 ja 38) i zaczeła przez to utrudniać mi widzenia z jedynym naszym wspólnym dzieckiem,przez co go tracę,jestem wrakiem człowieka,terapie nie pomogły,złożyłem pozew rozwodowy,ale nadal tylko jest ze mną coraz gorzej psychicznie i fizycznie i trwa to już rok, już nie daje rady, proszę pomóżcie

Witaj !
Proszę zgłosić się do psychologa - terapeuty w celu przerobienia straty, radzeniem sobie odsunięciem od dzieci i pomocy w czasie rozwodu. Rozstanie jest jednym z traumatycznych zdarzeń i jeśli tak jak w pana wiąże się w dodatku z dziećmi to jest to determinujące pańskie zachowanie . Nie każda terapia jest dla każdego.Polecam terapię RTZ.
Pozdrawiam

Dzień dobry!

W tak trudnej sytuacji zdecydowanie warto, aby był Pan pod stałą opieką psychologa i w kontakcie z nim. Warto także skonsultować się z lekarzem psychiatrą, możliwe jest farmakologiczne wsparcie w uregulowanie nastroju, poprawie ogólnej kondycji psychicznej. Istnieją także grupy wsparcia, terapia grupowa, gdzie istotnym czynnikiem wspierającym jest także obecność innych osób, które podobnie zmagają się z własnymi traumami i wzajemnie wspierają.

Pozdrawiam!

Witam. Rozumiem, że czuje się Pan bardzo bezradny wobec zaistniałej sytuacji. I wyczerpał Pan wszystkie znane Panu sposoby poradzenia sobie. Radziłabym wrócić do rozmów z psychologiem, może po prostu poszuka Pan innego psychologa. Czy w pozwie będzie ustalenie praw do opieki nad dzieckiem? Zastanawiał się Pan pod czyją opieką powinno pozostać dziecko? Pozdrawiam