Jak poradzić sobie po rozstaniu z żoną?

Cześć. W zeszłym roku rozstałem z się z żoną. Ciężko to przeżyłem. Wyjechałem do nowego miasta. Mineły 4 miesiące i zacząłem spotykać się z dziewczynami. Postawiło mnie to na nogi. Druga dziewczyna okazała się niesamowita. Zamieszkaliśmy razem. Minęły 4 cudowne miesiące, prawie 5. Cudowny czas!!! Nagle jak grom z jasnego nieba spada taka sprawa, że mój umysł zaczyna mi płatać figle. Patrzę na moją kobietę i prawie nazywam ją imieniem eks. Za każdym razem się pilnuje ,żeby tylko przypadkiem się nie pomylić ale powoduje to inny efekt. Staje się to natrectwem. Nie moge patrzec się mojej kobiecie w oczy, zjada mnie to od środka, nie mogę jeść, mam napady lękowe,pocą mi się rece. Rozmawiamy o tym. Temat wraca. Wtedy w głowie powstaje mi myśl, ze może wykorzystuje nową, że muszę ją zostawić. A nie chcę. Jest mi z nią cudowne. Dowiedzialem się,że eks ma kogoś i nawet mnie to nie zabolało. Mimo to w głowie słyszę myśli-zostaw ją. Mam bóle w klatce itp. lekarz, szpital. Nie chcę chodzic do pracy, nie chcę gadać z ludzmi. Boje się zostawać sam ze sobą. Pojawiają się nawet myśli samobojcze. Moja obecna jest wspaniała kobieta i nie chcę jej stracić ale głowa wmawia mi, że muszę to zrobić bo tyle i już. Wiem, że moja głowa jest problemem. Nie chcę iść do innej. Nie chcę uciekac. Co mam zrobić?

Witam Pana,
Rozwód należy do najbardziej traumatycznych wydarzeń
w życiu człowieka.
Intensywność przeżywania jest porównywalna ze śmiercią
bliskiej osoby. Rozwód jest jak kataklizm, często całkowicie
dezorganizuje życie.
Rozwód zazwyczaj niesie za sobą złość, niepokój,
frustrację, poczucie zwątpienia, poczucie odrzucenia,
dezorientację, poczucie rozpadu wewnętrznego, poczucie
osamotnienia, utratę pewności siebie oraz poczucie niskiej
wartości a nawet depresję.
Mogą też pojawiać się dolegliwości psychosomatyczne.
Niepokojące jest to, że u Pana pojawiły się napady lękowe
i natręctwa myślowe, które wywołują niemiłe emocje,
rozdrażnienie, napięcie psychiczne, a także uniemożliwiają
skoncentrowanie się na tym co ważne, a nawet dezorganizują
życie i utrudniają normalne funkcjonowanie.
Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana natrętnych
myśli
budzących lęk i przerażenie, dotrzeć do źródła Pana
problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii,
w wyniku której odzyska Pan równowagę wewnętrzną,
umiejętność konstruktywnego kontrolowania własnego życia
oraz spokój i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl