Jak poradzić sobie po trudnej znajomości?

Kiedyś popełniłam błąd i poznałam chłopaka przez internet. Dałam się wciągnąć jak małolata w tą relację, która wykańczała mnie psychicznie. Jednak wyciągnęłam się za pomocą mamy z tej relacji. Małe "ale" jest jednak w tym wszystkim. Od tamtej pory każdy z mojej rodziny uważa już z góry, że nie potrafię sobie radzić i każdy pomysł który wiąże się z internetem to spisują mnie na straty. Czuję się przy tam jakby mnie oskarżali i nie warta. Co mam zrobić w tej sytuacji?

https://terapiaslomka.wordpress.com/

Witam, kiedyś popełniła Pani błąd i poznała niewłaściwego chłopaka przez internet. Relacja wpłynęła na Panią negatywnie, dzięki mamie wyszła Pani z tego związku. Tak jak Pani, również Pani mama przeżyła bardzo tą sytuację, więc obawia się o Pani dobro. Ocena Pani działań, okazywanie braku zaufania, wpływa teraz negatywnie na Pani samoocenę. Proszę porozmawiać o tym z rodziną. Nie każda taka sytuacja musi kończyć się podobnie. Pani również wyciągnęła wnioski z tej sytuacji i jest świadoma zagrożeń jakie są związane z kontaktami internetowymi. Proszę się zastanowić czy nie skorzystać z pomocy psychologicznej.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl