Jak poradzić sobie samej po rozstaniu?

Chciałabym sie poradzic jak mam sobie poradzic po rozstaniu z chłopakiem, zostawił mnie tydzien temu powiedział ze juz nie kocha , w dodstku zrobił to przez telefon bo podobno nie miał odwagi, nie widziałam go 2 tygodnie i strasznie tesknie , nie mam ochoty na nic , po prostu wszystko straciło sens , przez cały tydzien nie wychodziłam z domu i płakałam , dzisiaj kolezanki mnie biora na impreze , ale ja nie potrafie zapomniec i sie dobrze bawic , bez niego to nie to samo...

Witam Panią serdecznie. Bardzo jest mi przykro, że ma Pani takie niemiłe i trudne doświadczenie. Wszystko co Pani przeżywa jest dobre i normalne. Po utracie kogoś ważnego doświadczamy smutku, bólu, żałoby i tęsknimy. Radziłabym jednak Pani wyjść z dziewczynami, niekoniecznie, żeby się dobrze bawić (bo pisze Pani, że na razie to niemożliwe), ale po to, żeby pogadać, poszukać wsparcia. Za jakiś czas poczuje Pani na niego większą złość, która pozwoli Pani odejść od niego psychicznie. Poczuje Pani, że nie chce być tak traktowana, że to jest upokarzające, kiedy ktoś porzuca przez telefon. Proszę mocno oprzeć się na sobie, na swoich pozytywnych stronach, swojej wartości, kobiecości. Z czasem Pani uczucia zaczną się zmieniać, odzyska Pani równowagę i będzie bogatsza o wiedzę, jak nie chce Pani być traktowana. Życzę powodzenia. Małgorzata Danelewicz

Witam Panią
Rozstanie z partnerem jest trudne, warto dać sobie trochę czasu na odetchnięcie, odpoczynek, relaks, warto w tak trudnym czasie otaczać się fajnymi ludźmi, wyjść z domu, pójść chociażby potańczyć, warto też rozmawiać z innymi o tym co się czuje, wyrzucić z siebie żal i smutek.
Anna Suligowska