Jak poradzić sobie samej z kompulsywnym objadaniem się?

Witam , mam problem z kompulsywnym objadaniem ,nie jestem gruba ,ale to nie o to chodzi ,trace przez to szacunek do samej siebie no i na pewno nie jest to zdrowe. Czy mozna samemu na tym zapanowac. ,a jesli tak to jak , prosze o rade. Z pozdrowieniami iwona

Dzień dobry,

Ja jednak polecam udać się na konsultacje do psychoterapeuty, który wyłącznie w kontakcie osobistym może przeprowadzić badanie i zaproponować leczenie (o ile), bądź skierować do innego specjalisty /np.: endokrynolog, dietetyk, psychiatra/. Jeżeli dotychczas sama Pani sobie nie poradziła, to warto rozważyć pomoc innych.
W internecie dostępna jest lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości,. Może się Pani udać również do np.: Poradni Zdrowia Psychicznego.

Warto zgłosić się do ośrodka terapii zaburzeń jedzenia i rozpocząć psychoterapię. Trudności w opanowaniu impulsów, w tym także jedzenia maja najczęściej podłoże emocjonalne. Kompleksowa terapia pozwoli Pani poradzić sobie nie tylko z objawami, ale także przepracować przyczyny trudności.

Witam,
myślę, że najodpowiedniejszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie zgłoszenie się do psychologa.
Psycholog nie tylko udzieli Pani profesjonalnego wsparcia ale również przepracuje z Panią przyczyny kompulsywnego objadania się.

Pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl