Jak poradzić sobie z atakami paniki po przebytym zawale?

Mam 35 lat, 2 miesiące temu miałem zawał serca, jechałem samochodem i zasłabłem. Od tamtego czasu życie mi się zawaliło, dosłownie nie potrafię normalnie funkcjonować! Dostaję takich ataków paniki i nie potrafie sobie z tym poradzić. Parę dni temu zabrało mnie pogotowie dostałem takiego ataku, objawy takie same jak przy zawale oczywiście wszystko było ok. Teraz codziennie dostaję ataków boje się sam zostać w domu, boję się jeździć samochodem. Nie potrafię nad tym zapanować, ciągły strach!!! Dostaję duszności cały się pocę ręce całe mokre, nie mogę złapać powietrza i ta panika, w głowie zawroty, chce mi się wymiotować. Czy ktoś może miał tak samo i poradził sobie z tym?

Witam Pana,
Opisane przez Pana objawy mogą wskazywać
na zaburzenia lękowe z atakami paniki.
Zaburzenia lękowe, w tym ataki paniki, nie tylko dezorganizują
życie, ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia,
ograniczają niezależność, hamują aktywność społeczną i utrudniają
normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym
całą radość życia.
Zaburzeniom lękowym często towarzyszy rozdrażnienie,
napięcie psychiczne, znaczne obniżenie nastroju,
nieumiejętność odpoczywania…
Każdy lęk, również ten związany z atakami paniki,
lęk o własne zdrowie czy lęk przed śmiercią, przyczynia się
do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe,
ataki paniki, mogą odczuwać różne objawy wywołane
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,
bóle głowy i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej
potęgują ich lęk.
Zdarza się, że podczas ataku paniki występują objawy
podobne do zawału.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta
i co raz trudniej go ujarzmić.
Zaburzenia lękowe i ataki paniki są w pełnie uleczalne na drodze
odpowiednio dopasowanej psychoterapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków i ataków paniki oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pan spokój i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl