Jak poradzić sobie z bezsilnością podczas odchudzania?

Mam 21 lat i próbuję schudnąć, jak dotąd udało mi się 12 kg, ale od marca tego roku zaczęłam wymiotować po niektórych posiłkach. Początkowo 1/2 razy w tygodniu, obecnie zdarza mi się wymiotować nawet kilka dni pod rząd. Nie mogę się powstrzymać, kiedy zjem coś więcej niż planowałam tego dnia od razu myślę, że pójdę to zwymiotować i zaczynam jeść jeszcze więcej. Czuję do siebie coraz większą nienawiść i bezsilność, nie chce mi sie wychodzić do ludzi..Czy powinnam się zgłosić do jakiegoś lekarza?

Witam,

Po pierwsze chciałam Pani pogratulować utraty 12 kg . To jednak co teraz dzieje się z Pani organizmem jest niepokojące i może wskazywać na początki bulimii. Aby lepiej zrozumieć mechanizmy psychologiczne, które biorą udział w procesie Pani odchudzania a także zapanować nad objawami radziłabym wizytę u psychologa lub psychodietetyka z naciskiem na to, aby specjalista miał ukończone studia psychologiczne a psychodietetyka/dietetyka stanowiła dla niego jedynie dodatkowe źródło wiedzy do pracy z klientem.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek