Jak poradzić sobie z bóle pleców promieniującym do jajników?

Mam 25 lat. Mam straszne bóle pleców z prawej strony razem z bólem brzucha zwłaszcza pod żebrami promieniujące w dół jakby do jajnika. Do tego doszło ból jakby barków piersi wszystko z prawej strony . ciężko mi oddychać bo boli jeszcze bardziej tabletki tylko łagodzą ból ale ból i tak nie ustępuje. Trudno mi się poruszać . nie mogę leżeć na prawej stronie tak boli . co to może być proszę o poradę. Wiem że muszę iść do lekarza. To trwa już dość długo.

Ból odcinka lędzwiowego może wpływać na ustawienie i funkcję przepony dlatego ból może sięgać aż do strony brzusznej i w okolicę podbrzusza. Jeśli problem dotyka wyższych kręgów to leżenie na prawej stronie uciskając zajęte stawy żebrowo kręgosłupowe powoduje ich drażnienie i ból.