Jak poradzić sobie z bólem głowy, który trwa od 3 dni?

Witam, od trzech dni czuje ból obustronny głowy, od czubka głowy - po prawej i lewej stronie. Ból jest rozpierający, pojawia się jedynie przy schylaniu głowy, kaszlu, ruchu. Wydaje mi się, że coś uciska mi głowę. Ciśnienie tętnicze mam w normalnie, a przyznam, że myślałem że właśnie to może być przyczyną. Lekarstwa na ból głowy niestety nie pomagają. Taki ból, który od trzech dni odczuwam, pojawił się po raz pierwszy w moim życiu, stąd niepokój. Dodam, że trenuje boks, dlatego może mieć to związek z jakimś urazem. Czy powinienem natychmiast zgłosić się do lekarza, czy poczekać jeszcze kilka dni, bo być może objawy są np. związane ze zmianą pogody? Proszę o odpowiedź. Anonim 22 lata

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję kontrolę u lekarza, najlepiej neurologa, być może konieczna będzie tomografia komputerowa głowy.