Jak poradzić sobie z bólem i opuchlizną po wyrwaniu zęba?

Dzień dobry. Miałam w czwartek ekstrakcje ósemki.Lekarz zrobił zdjęcie,bał się że cały ząb nie wyszedł i wiercił żeby mieć podgląd, ale zabolało mnie i to był nerw. Po wszystkim mówił mi że musiał wybrać i że mogę mieć krwiaka albo stracić czucie ale nie straciłam, bo wjechał mi na nerw. Biorę clindamycin i ketonal,mam spuchniętą połowę twarzy - musiał mi naciąć policzek żeby szyć. Boje się,opuchlizna powiększa się,doszła do ucha i gardł boli bardzo jak naciskam na gardło. To normalne? 3 dzień.

Rany po takich zabiegach goją się dość długo, a 3 dzień to naprawdę niewielki okres czasu od ekstrakcji. Proszę zażywać przepisane leki a na wizycie, na której będą ściągane szwy lekarz oceni stan gojącej się rany. Pozdrawiam!