Jak poradzić sobie z bólem po zdradzie?

kilka dni temu dowiedzialam się ze mąz mnie zdradza. ja sama od dwoch lat jestem cięzko chora. jest mi strasznie ciezko. Jak zachorowalam wyslalam ja i i nne osoby sugerowały żeby mąz poszedł do psychologa ale nie słuchal. w końcu nie wytrzymal i mnie zdradzil i nie tylko fizycznie ale i emocjonalnie. jestem zdruzgotana. mamy 2 dzieci. nie chce z nim być tylko ze względu na nie. byl dla mnie wszystkim przez 19 lat naszego malżeństwa. co robić jak dalej mam walczyc z chorobą i bolem po zdradzie jednoczenie

Mgr Joanna Szlasa Psychologia

Dzień dobry,
w przypadku sytuacji, kiedy doszło do zdrady warto zastanowić się, czy może potrzebuje Pani wsparcia psychologa albo psychoterapeuty. Zdrada jest bardzo bolesnym przeżyciem, które wpływa na wszystkie sfery funkcjonowania społecznego, rodzinnego, emocjonalnego. Dlatego zachęcam do skorzystania z porady specjalisty. Proszę się też zastanowić, co mogło mieć wpływ na pojawienie się zaistniałej sytuacji, jakie ma to konsekwencje i jak realnie wpływa na Pani życie oraz co chciałaby Pani dalej zrobić. Proszę przede wszystkim zadbać o swoje samopoczucie i zdrowie. Jeśli ma Pani problemy somatyczne, to takie wydarzenie również może je nasilić. Mimo bólu, cierpienia i rozczarowania to doświadczenie może czasami ukazać wiele sytuacji w innym świetle. Choć jest trudne, może też pomóc podjąć niektóre decyzje. To dobry czas do refleksji, zastanowienia, podsumowania danego etapu życia oraz odnalezienia swoich wartości, celów i priorytetów. Dlatego zachęcam do wizyty u psychologa, który pomoże Pani w tym procesie.
Pozdrawiam