Jak poradzić sobie z buntem nastolatka?

Mam problem.Jestem.po rozwodzie 2,5 roku. Mam syna 8 lat, ktory zaczyna sie buntowac i nie chce sie uczyc.Ja od czasu rozwodu reaguje na.niego krzykiem.Widze ze zaczyna miec do mnie dystans, bo juz nie mowie do niego tylko krzycze. Nawet przy odrabianiu lekcji.A on reaguje placzem.Jesli mu tlumacze to odniesionym.glosem a on uwaza ze jest "głupi" Kocham go nad zycie wiem ze zdolny jest ale nie umiem.doceniac. zaczyna przynisic slabsze oceny ze sprawdzianow.chodzilam na terapie poprawa chwilowa.

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam, Pani dziecko ma dopiero 8 lat i nie przezywa buntu nastolatka.
reaguje na sytuację rodzinną. Jego reakcje są adekwatne do tego co się dzieje. Jeśli się Pani na nim wyzłaszcza to się zamyka, ma trudności w koncentracji itd.
Nie jego wina.
Proszę wrócić na terapię, poszukać innego terapeuty. Jest Pani z okolic Warszawy i do terapeutów bardzo dobrych ma Pani dobry dostęp.
Pani musi się uspokoić, żeby wychować dobrze swoje dziecko.
Trzymam kciuki i pozdrawiam.
Ewa Wójcik

Witam, proszę zastanowić się nad dalszą pomocą psychologiczną. Pomoc potrzebna jest i Pani i dziecku. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl