Jak poradzić sobie z chorobliwą zazdrością w związku?

Witam. Od ok 10 lat (od kiedy zaczelam swoj pierwszy, powazny zwiazek), mam ogromny problem z zazdroscia. W skrocie: wyszukuje stare maila, zdjecia, smsy (takie sprzed moich czasow") u mojego partnera, a potem nie moge o tym przestac myslec i to jest przewaznie poczatek konca kazdego zwiazku. Kazda byla dziewczyna czy nawet kolezanka to moj potencjalny wrog. Wiem, ze to wszystko jest irracjonalne, moi partnerzy sa zawsze lojalni.Nie potrafie wytlumaczyc dlaczego ciagle to robie. Prosze o pomoc.

Witam,

zazdrość jest wskaźnikiem miłości, jednak w niektórych przypadkach jest chorobą. Jeśli nie potrafimy zaufać partnerowi, nie panujemy nad zachowaniem, niszczymy samych siebie i relacje z innymi. Każdą chorobę należy leczyć, w tym przypadku wskazana jest psychoterapia jako metoda leczenia.

Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią
Przyczyną Pani zazdrości jest zapewne niska samoocena,
której źródłem może być np. niezaspokojona potrzeba
miłości w dzieciństwie lub w poprzednich związkach
czy inne bolesne doświadczenia z przeszłości.
Niepokojące myśli i skojarzenia, lęki przed zdradą
czy utratą partnera, poczucie dyskomfortu
spowodowane raczej wyobrażoną zdradą sprawiają,
że jest Pani podejrzliwa wobec partnera.
Powinna jednak Pani wiedzieć, że przesadna zazdrość
zniszczyła już wiele związków.
Partner początkowo spokojnie się tłumaczy,
ale z czasem może mieć dość bezpodstawnych
podejrzeń i pretensji.
Jeżeli trudno Pani samej uporać się z zazdrością,
warto zwrócić się o pomoc do psychoterapeuty.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
oraz odbudować zaufanie do świata i do partnera,
dzięki czemu będzie Pani mogła stworzyć
satysfakcjonujący związek.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, warto zastanowić się nad tym, aby mogła się Pani w pełni cieszyć z relacji z partnerem. Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem. Przesyłam link gdzie znajdzie Pani placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/ Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl