Jak poradzić sobie z córką, która stała się bardzo nerwowa?

Witam,moja córka 10lat stała się bardzo nerwowa,przeszkadza na zajęciach w szkole,bije dzieci, kłamie i pyskuje,nie chce się w ogóle uczyć, nauczyciele i dyrektorzy szkoły nie umieją sobie poradzić ja również, proszę o jakiekolwiek wskazówki co robić

Witam
Proponuję zgłosić się z córką do psychologa w najbliższej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej .Wizyta jest bezpłatna. Często jest tak, że to szkoła sama zgłasza dziecko do Poradni , jeśli sprawia ono problemy na terenie szkoły. Jeśli w opisanym przypadku szkoła nie zgłosiła córki na badanie w Poradni, może pani sama zgłosić się z dzieckiem do psychologa . Podczas spotkania psycholog po zastosowaniu określonych testów , rozmowy i obserwacji zdiagnozuje przyczyny opisanych zachowań i przekaże pani wskazówki do postępowania z córką, możliwe, że zaproponuje terapię psychologiczną w celu skorygowania niewłaściwych zachowań.
Pozdrawiam
Anna Szyda