Jak poradzić sobie z cukrem na czczo?

Rozpoznano u mnie cukrzycę ciążową. Stosuję dietę oraz insulinę na noc. Nie mogę jednak poradzić sobie z cukrem na czczo. Biorąc większą dawkę insuliny ten poziom się jeszcze bardziej podnosi. Próbowałam już różnych kombinacji. Jadlam mniejszy posiłek przed snem, później go zwiększalam itp. Wstawałam o różnych porach i poniżej 90 jest tylko do godz. 5.00 później wzrasta.

Lek. Michał Lenard

Powinna Pani skonsultować swój problem z ginekologiem prowadzącym ciążę, być może konieczna będzie modyfikacja leczenia. Pozdrawiam!