Jak poradzić sobie z dokuczliwymi myślami?

Witam, Mam 25 lat i pracuję w banku, praca bardzo mi się podoba, na początku wszystko było dobrze, ale od jakiegoś czasu odczuwam lęki. Przejawia się to tym, że kilkakrotnie sprawdzam dokumenty, by się upewnić, czy wszystko jest dobrze, choć niedawno je sprawdzałam, nawet upewniam się czy dobrze widzę. Bardzo przeraża mnie moje zachowanie, bo nigdy tak nie miałam. W takich sytuacjach serce uderza mi coraz szybciej i panikuje. Dlaczego się tak czuje? Próbowałam jakoś z tym walczyć, powtarzałam sobie, że wszystko jest ok, ale nie zawsze mi się udaję... Jest to bardzo uciążliwe i męczące, bo tracę czas na bezsensowne rzeczy. Przychodzę do domu i dopadają mnie myśli, czy może popełniłam jakiś błąd i od razu wyobrażam sobie jakie będą konsekwencje i zaczynam analizować, zadaję sobie pytania, na które próbuję sobie odpowiedzieć i doszukuje się Bóg wie czego.... Czy to może być początek nerwicy? Bardzo proszę o poradę, bo nie wiem jak sobie z tym poradzić. Pozdrawiam

Witam!
Pani dolegliwości mogą wskazywać na rozwój zaburzeń lękowych. Dlatego należałoby w tej sprawie skonsultować się z psychologiem. Na razie lęk nie jest na tyle silny, żeby uniemożliwiał pracę i codzienne funkcjonowanie. Dlatego też podjęcie się pracy ze specjalistą już teraz może wpłynąć na szybką poprawę i eliminowanie dolegliwości.
Warto również, żeby stosowała Pani w pracy techniki relaksacyjne (np. oddechowe). Przykładowe ćwiczenia znajdzie Pani w poradnikach lub w Internecie. Może Pani także uczestniczyć w zajęciach jogi lub tai chi, które wpływają na relaksowanie organizmu i zmniejszanie odczuwanego lęku. Są to jednak metody wspomagające i nie zastąpią pomocy specjalisty.

Pozdrawiam