Jak poradzić sobie z emocjami, kiedy partner mnie nie szanuje?

Witam, mam problem od dłuższego czasu a wszystko się zaczęło od wyjazdu za granicę do pracy. Od 6 miesięcy jestem w związku, od samego początku byłam źle traktowana. Chłopak z którym jestem nie szanuje mnie, codziennie mnie obraża, wyzywa, czyta moje wiadomości, zabrania mi kontaktu z koleżankami, jak chce wyjść gdzieś sama z domu, straszy że jak wyjdę to już nie mam po co wracać, jest zazdrosny o byle co , chce żebym robiła wszystko po jego myśli, jak się denerwuje wyzywa mnie i przeklina. Pracujemy także razem, jeżeli zrobię coś nie po jego myśli tak samo w pracy później mnie straszy żebym znalazla sobie transport do domu, pracujemy za granicą. Na początku zamykał mnie na balkonie itp. Zawsze byłam uśmiechnięta osoba, teraz nie wiem co się ze mną dzieje, ciągle płacze, nie chce żyć, mam myśli samobójcze. Innych traktuje normalnie a mnie ciągle męczy psychicznie. Cały czas wmawia mi jaka to jestem najgorsza , że mam pusto w głowie, śmieje się ze mnie jak mi się coś nie uda . Inne dziewczyny potrafi chwalić, a mnie tylko wyzywa. Już nie daje rady psychicznie. Proszę o poradę. Boję się że mam początki depresji.

Witam Panią,
W każdym związku zdarzają się trudne chwile. Jeżeli dzieje się coś niedobrego, na pewno nie wolno tego dłużej tak zostawiać.
Problem sam się nie rozwiąże.
Myślę, że najlepszym wyjściem będzie spokojna, szczera rozmowa.
Proszę powiedzieć chłopakowi o swoich oczekiwaniach i odczuciach. Wyjaśnijcie sprawę i zastanówcie się, co jest przyczyną konfliktów,
co trzeba zmienić, byście w związku obydwoje byli zadowoleni.
Ważne, żeby podczas rozmowy omówić wszystkie istotne problemy.
Jeśli nie będziecie w stanie poradzić sobie sami,
to zachęcam Państwa do terapii par, podczas której zyskacie państwo umiejętność rozwiązywania konfliktów w związku.
Jeżeli rozmowa nie przyniesie pożądanego efektu, a Pani chłopak
nie wyrazi zgodę na terapię, to zachęcam Panią do podjęcia
indywidualnej psychoterapii, gdyż Pani ciągłe zdenerwowanie
i stres mogą źle wpłynąć na Pani kondycję psychiczną.
Ważne, żeby odzyskała Pani równowagę wewnętrzną, odbudowała pozytywny obraz siebie, wzmocniła poczucie własnej wartości i zbudowała własną niezależność.
Jeżeli tego Pani nie zrobi, będzie Pani czuła się uzależniona od partnera,
a każdy taki incydent będzie potęgował Pani dyskomfort psychiczny
i obniżenie poczucia własnej wartości.
Myślę, że powinna Pani też zastanowić się nad sensem tego związku.
Czy na tak chwiejnych podstawach można zbudować waszą wspólną przyszłość?
Warto też zastanowić się i odpowiedzieć sobie na pytania:
Czy pani jest w stanie akceptować przez całe życie takie zachowania partnera?
Jak długo jest Pani w stanie to wszystko znosić?
Czy w taki sposób chce Pani spędzić resztę życia?
Czy w takiej atmosferze chce Pani wychowywać swoje dzieci?
Czy czuje się Pani przy nim bezpiecznie?
Czy Pani dzieci będą mogły spokojnie funkcjonować?
Czy mogą liczyć na poczucie bezpieczeństwa?
Tych pytań możemy zadać znacznie więcej.
Jest jeszcze jedna sprawa - niepokojące jest to, że pozwala Pani
partnerowi na to, żeby Panią upokarzał i tak źle traktował.
Myślę że koniecznie powinna Pani skonsultować problem z psychologiem. Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl