Jak poradzić sobie z gniewem, złośliwością i prześladowaniem?

Jak sobie poradzić z gniewem, podniesionym głosem, złośliwością ludzką i prześladowaniem??? oraz przeklinaniem? To ogromny problem, nie jest łatwo wyluzować, a tego nie da się ominąć :(

Agnieszka Lipińska

Warto przemyśleć skąd się biorą podobne reakcje? I co mógłby Pan zrobić, żeby ich uniknąć? Nie da się bowiem zmienić ludzi, ale można zmienić krąg w którym się obracamy czy pracę, nauczyć się jasno stawiać granice, być asertywnym i konsekwentnym. Może warto porozmawiać z psychologiem?

Dzień dobry,

Pozostaje Panu rozważyć konsultacje u psychoterapeuty, które mogą zakończyć się wspólną decyzją o podjęciu leczenia (np.: w PZP, prywatnie).

Zgadzam się, że to ogromny problem - przemoc psychiczna, której padł Pan ofiarą bardzo boli. Czasem jedynym sposobem na agresora jest ucięcie kontaktu. Jak tu wyluzować, gdy brakuje bezpieczeństwa? Na pewno nie da się tego ominąć?
Życzę dużo siły. Jeśli nie jest Pan w stanie uciąć krzywdzącego kontaktu, proszę skorzystać ze wsparcia profesjonalisty - zapisać się do psychologa. Pozdrawiam!