Jak poradzić sobie z kłamstwem bliskiej osoby?

Witam, prosze o rade. 3 dni temu dowiedzialam sie i to przypadkiem, ze moj chlopak ma dziecko. Jestesmy ze soba ponad 2 lata, dziecko jest starsze - ma 5. Strasznie boli mnie fakt, ze ukrywal to przede mna, moja psychika bardzo sie zalamala. Mowil, ze nie chcial mnie stracic, ze moze nie chcialabym byc z nim, gdyby powiedzial to wczesniej. Dziecko znam, bo czesto u niego bylo, ale klamal, ze jest ono kuzynki. Matka wyrzekla sie dziecka, nie maja ze soba kontaktu, byla to przyslowiowa *wpadka*. Nie wiem jak mam przejsc do codziennosci, mialam zupelnie inne plany wobec nas i czuje bol, ze mi nie powiedzial. Natomiast z drugiej strony szkoda mi tego, co musial przejsc. Czy powinnam skorzystac z pomocy psychologa? Mam 21 lat, a on 25.

Witam,
z pomocą specjalisty łatwiej będzie zrozumieć problem i poradzić sobie z nim, polecam paradygmat poznawczo - behawioralny.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Proszę przyjąć moje rozumienie (tak, jak potrafię) jak mogła się Pani poczuć, mocno nadwątlając zaufanie do Chłopaka.

No cóż... Każdy popełnia błędy (nawet irracjonalne!) ma do nich prawo, "odrabia lekcje", bo dzięki nim uczymy się i wzrastamy.
Myślę, że pomocna byłaby dla Pani wspierająca rozmowa z Psychologiem.

Wspieram Panią mentalnie, proszę nie czekać, nie zostawać z tym i w tym samej.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani serdeczności i tylko pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605