Jak poradzić sobie z krwawieniem dziąseł?

Krwawienie z dziąseł. Witam Państwa bardzo często krwawia mi dziąsła, docoskam delikatnie dziąsło językiem i już się leje. Krwawieniom oczywiście towarzyszy nieświeży zapach z jamy ustnej. Dodatkowo mogę powiedzieć że mam minimalny poziom hemoglobiny jednocześnie średni poziom żelaza. Mam problemy z refluksem nadżerki w przełyku i żołądku oraz przepuklina żołądka. Wszystko od początku roku lecze lekiem na obniżenie poziomu kwasu w żołądku. Nadmienię również że do niedawna byłem regularnym dawcą krwi. Teraz kolejne pytanie czy niski poziom hemoglobiny może być powodem problemów z żołądkiem?

Zły stan dziąseł oznacza zły stan całego układu trawiennego i odporności. Usta to jedyny widoczny fragment. Doradzam kompleksowe leczenie - dietę przeciwzapalną (GAPS, paleo lub ketogeniczną) suplementację, dokładne zbadanie czy przypadkiem nie ma Pan o wiele częstsze niedokwasoty żołądka. Do tego warto odwiedzić periodontologa. Pozdrawiam