Jak poradzić sobie z lękami u osoby leczącej się u psychiatry?

Dzień dobry. Proszę o radę. Jestem pod opieką b. dobrego psychiatry. Leczę się od dwóch lat, przyjmuję lamotryginę jako stabilizator. Dwa lata temu podczas epizodu depresyjnego przyjmowałem paroksetynę i sulpiryd, które mi pomogły. Od ponad pół roku męczę się z wyjątkowo silnymi lękami (mój główny problem od zawsze). Nie zadziałały duloksetyna i wortioksetyna. Obecnie biorę od miesiąca escitalopram i mam wrażenie, że jest jeszcze gorzej. Dwa lata chodziłem na terapię. Jutro zaczynam kolejną.

Witam!
Jeżeli Pański psychiatra jest, jak Pan napisał, b. dobry, to przede wszystkim z nim powinien Pan uzgadniać strategię leczenia. On zna całą historię choroby, wyniki badań i wszelkie potrzebne dane z dotychczasowego leczenia - czyżby miał Pan do niego ograniczone zaufanie? Leczenie powinno być prowadzone odpowiednio długo w odpowiednich dawkach. W razie potrzeby należy je wzmocnić neuroleptykami lub benzodiazepinami lub jeszcze innymi metodami. Nie zapominajmy o psychoterapii. Jeżeli są stosowane "stabilizatory" to mam wrażenie, że mowa jest o CHAD lub o którejkolwiek z faz.
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.

Witam,
Nie wspomina Pan nic o podjętej psychoterapii, do której w przypadku Pana dolegliwości bardzo bym Pana zachęcała a przy braku której pomoc psychiatryczna jest niekompletna. Leki oczywiście stabilizują pewne symptomy, ale w połączeniu z terapią, mogą przynieść realne oczekiwane efekty.
Wszystkiego dobrego!
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek