Jak poradzić sobie z lękiem?

Witam! Od kilku tygodni, mniej wiecej od półtora miesiąca, mam dziwne odczucia i dziwne myśli, a mianowicie chodzi o to, że mam różne stany lękowe, wydaje mi się, że może to być przez oglądanie filmów-horrorów... np. kiedy ogladałam "Egzorcyzmy Emily Rose", później bałam się, że mnie opęta szatan, albo ogladając jeszcze inny horror, bałam się spojrzeć w oczy innych ludzi lub spojrzeć w lustro. Wiem, że to tylko filmy, ale strasznie zawładnęły moją psychiką;(

Kiedyś, jak jechałam na rowerze przez las, bałam się, że zobaczę jakieś zjawy albo jeszcze jakieś inne potwory. Wiem, że to może się wydawać śmieszne, ale nie umiem sobie z tym poradzić i jest to strasznie dręczące. Ogólnie to nie potrafię już się cieszyć wszystkim tak jak kiedyś, myślę ciągle tylko o tym, żeby nie zwariować:( nie wiem co mam zrobić... może tutaj znajdę jakąś radę albo dobre słowo, jak poradzić sobie z tym utrapieniem. Proszę o pilną odpowiedź, z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Po pierwsze proponuję zaprzestać oglądania tego typu filmów, często bardzo sugestywnych. Szczególnie w przypadku młodych osób, oglądanie horrorów czy filmów grozy może skutkować odczuwaniem strachu czy niepokoju. Proszę przez okres kilkunastu dni nie oglądać tego typu filmów. Jeżeli dolegliwości nie ustąpią lub będą nasilać się – proszę o kontakt z lekarzem psychiatrą. Oceny może wymagać czas trwania tego typu objawów, ich nasilenie, wpływ na Pani funkcjonowanie, i inne. Zaznaczam jednak, iż przez kilkanaście dni powinna Pani powstrzymać się od tego typu rozrywek.

Pozdrawiam

Szanowna Pani,

potrzebuje Pani dogłębnej psychoterapii u dobrego i doświadczonego psychologa. Proszę poszukać specjalisty w Pani miejscu zamieszkania.
Udzielam także konsultacji telefonicznych oraz pracuję przez Skype, jeżeli będzie czuła Pani taką potrzebę.

Pozdrawiam serdecznie!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl