Jak poradzić sobie z lękiem i atakami paniki?

Witam Jestem na skraju wyczerpania....Mam lęki.Bardzo boje sie o swoją rodzinę i czasem o siebie.Że stanie się coś złego,choroba,wypadek albo nie wiem .Boje sie spać bo mam koszmary źle sypiam ,budzę się śnią mi się dziwne rzeczy...Boję się o swoje zdrowie bo coraz gorzej się czuje ,wszystko mnie boli ,głowa,mam skurcze w przełyku,drży mi serce ,czasem wykrzywia mi palce Nie wiem co sie dzieje....Mam jeszcze inne dolegliwości ....Mąż wyjeżdża w trasy czuję się bardzo źle jak jestem sama Żyje w ciągłym strachu i stresie ,jak nie odbiera telefonu zasypia mi w gardle ,serce mi wali Jestem w panice .Mogłabym ciągle płakać Boje sie spać już nawet żeby nie śniło mi się tak źle.Nie wiem co robić Co sie dzieje

Witam Panią,
Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą zaburzeniom lękowym
i atakom paniki.
Zaburzenia lękowe, w tym ataki paniki, nie tylko dezorganizują
życie, ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia,
ograniczają niezależność, hamują aktywność społeczną i utrudniają
normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym
całą radość życia.
Zaburzeniom lękowym często towarzyszy rozdrażnienie,
napięcie psychiczne, znaczne obniżenie nastroju,
nieumiejętność odpoczywania…
Każdy lęk, również ten związany z atakami paniki,
lęk o własne zdrowie czy lęk przed śmiercią, przyczynia się
do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe,
ataki paniki, mogą odczuwać różne objawy wywołane
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,
bóle głowy i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej
potęgują ich lęk.
Zdarza się, że podczas ataku paniki występują objawy
podobne do zawału.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta
i co raz trudniej go ujarzmić.
Ataki paniki są w pełnie uleczalne na drodze odpowiednio
dopasowanej psychoterapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków i ataków paniki oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną
i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl