Jak poradzić sobie z lękiem przed śmiercią?

Otóż od jakiegoś czasu, a dokładnie od śmierci wujka dziwnie się zachowuję. Boję się bardzo śmierci, boję się o mamę i siostrę. Nie wyobrażam sobie życia bez nich. Dręczą mnie jednak straszne myśli, które przychodzą mi do głowy (nie chcę pisać jakie), boję się, że jak się nie daj Boże coś stanie to będzie to moja wina, wyobrażam sobie, a jednocześnie się boję, że zostanę sama. Dlaczego takie myśli mnie nachodzą? Przecież kocham swoją mamę i siostrę i nie chcę dla nich źle. Nie wiem, może tak naprawdę jestem złym człowiekiem? Przez to wszytko nie mogę normalnie funkcjonować.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Śmierć członka rodziny mogła spowodować powstanie u Pani trudnych emocji. Odczuwany przez Panią lęk i obawy mogą być związane ze świadomością śmierci osoby, która była w Pani otoczeniu.
Warto, żeby zdecydowała się Pani na kontakt z psychologiem. Pomoc psychologa może pozwolić Pani poznać przyczynę powstawania trudnych myśli i uczuć oraz wpłynąć pozytywnie na samopoczucie.

Pozdrawiam

Szanowna Pani,

potrzebuje Pani psychoterapii u doświadczonego psychologa. Proszę poszukać specjalisty w Pani miejscu zamieszkania.

Udzielam także konsultacji telefonicznych oraz pracuję przez Skype, jeżeli będzie czuła Pani taką potrzebę.

Pozdrawiam serdecznie!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl