Jak poradzić sobie z mężczyzną który ma dużo wielbicielek?

Witam. Jest mi bardzo smutno i chciałabym się poradzić . Mój chłopak ma pełno wielbicielek i zaczyna mnie to męczyć . Jedna z jego koleżanek zaproponowała mu wyjazd we dwoje na weekend i seks ale odmówił. Inną jego koleżanka pisze mu że to kocha i wysyła mu gołe zdjęcia . On mi te wszystkie wiadomości pokazuje ale mnie to denerwuje . Jeszcze była dziewczyna mu napisała żeby ze mną zerwał i był z nią . Jestem taka zdenerwowana że nie wiem co o tym myśleć . Boję się że on się zgodzi na którąś z tych propozycji. A może się zgodził a ja nawet o tym nie wiem. Rozmowa Nie pomaga bo on mówi że ja marudzę a on jest niewinny a kontaktu z tymi koleżankami nie zerwie i będzie z nimi pisał i dzwonił. Nie wiem co dalej. Proszę o poradę . Pozdrawiam .

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od pogratulowania Pani, że nie chce się (już!) Pani godzić na bylejakość Pani związku, a na jakość związku?
Dzięki takiej wiedzy, będzie Pani mogła pracować nad swoją samooceną.

Napisała Pani, że: "Rozmowa Nie pomaga bo on mówi że ja marudzę a on jest niewinny a kontaktu z tymi koleżankami nie zerwie i będzie z nimi pisał i dzwonił"..., jest to dla Pani wskazówka, że Pani Partner nie jest otwarty na szczerą rozmowę z Panią oraz nie jest chętny by odpowiadać na Pani potrzeby/pragnienia.

Chciałabym Panią zainspirować do... do zadbania przede wszystkim o siebie, o swoje potrzeby - są to umiejętności których uczymy się przez całe życie, i które to bardzo ułatwiają funkcjonowanie w relacjach osobistych/społecznych/zawodowych.

Opisane przez Panią trudności w umiejętnym wyrażaniu potrzeb, oraz uzyskania na nie niezadowalającej odpowiedzi, mogą wynikać z nieadekwatnej Pani samooceny i zaniżonej samoakceptacji, które to utrudniają realizację siebie, zgodnie ze swoimi pragnieniami.

Byłaby możliwa dla Pani taka praca rozwojowa pod okiem Psychologa, bądź poprzez uczestnictwo w aktywnych warsztatach umiejętności społecznych/komunikacyjnych jak również w treningu pozytywnego myślenia.
Takie aktywne treningi, jak również praca psychologiczna wzmocniłyby u Pani poczucie pewności siebie i podwyższyłyby samoocenę.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Serdeczności i tylko pomyślności w relacji Pani życzę, irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605