Jak poradzić sobie z nadwaga pomimo stosowania leków i ćwiczeń?

Witam, od kilku lat mam nadwagę, mimo racjonalnych diet i ćwiczeń czyli 3-5 razy w tygodniu po1,5 h (lekkie siłowe i bieg) ciągle tyłam. Po zrobieniu krzywej i innych badań okazało się, że mam insulinooporność, niedoczynność tarczycy i wczesne stadium PCOS. Od roku biorę Metformax 500 i Euthyrox. Przez pół roku schudłam 14 kg i od tej pory waga stoi w miejscu mimo moich starań.Lekarz rodziny mówi że to normalne. Czy powinnam mieć inaczej dobrane leki lub zmienić lekarza na jakiegoś specjalistę?

Witam,

Jeżeli chodzi o dietę przy niedoczynności tarczycy i PCOS wymagany jest indywidualny jadłospis. Zachęcam do lektury moich artykułów w tym temacie:
http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/16326,jak-schudnac-przy-niedoczynnosci-tarczycy
http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/16571,co-jesc-przy-niedoczynnosci-tarczycy-i-hashimoto
http://dietetycy.org.pl/dieta-przy-pcos

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie a widzę że jest Pani właśnie z Warszawy. Na konsultacji wykonamy pomiary składu ciała i sprawdzę jak rozkłada się tkanka tłuszczowa w Pani ciele. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis dzięki któremu poprawi się Pani sylwetka oraz wniki.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Od strony dietetycznej sugeruję jeszcze raz przeanalizować Pani sposób żywienia, ponieważ przy wymienionym zespole problemów zdrowotnych dieta nie może być taka sama jak dla zdrowych osób, czyli taka, jak była lub jest stosowana przez Panią przed diagnozą. Zapraszam na konsultację.