Jak poradzić sobie z nadwrażliwością zębów?

Co Państwo polecają na nadwrażliwość zębów, jesli zadna pasta nie pomaga? Próbowalem pasty Sensodyne, Elmex i dalej mam ten problem.
ponad rok temu

Witam. Nadwrażliwość zębów spowodowana jest albo cofaniem się dziąsła i odsłanianiem korzeni zębowych, albo uszkodzeniem lub starciem szkliwa. Ta druga przyczyna może mieć związek np. z wybielaniem zębów lub używaniem ścierających past. W leczeniu ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej - mycie zębów po każdym posiłku miękką szczoteczką, stosowanie na chore miejsca żelu lub płukanek z fluorem. Należy zadbać również o odpowiednia dietę - unikanie produktów wzmagających dolegliwości oraz niszczących szkliwo, w szczególności napojów gazowanych i cytrusów.

Witam
Jeżeli chodzi o nadwrażliwość jest to problem bardzo osobniczy są preparaty które używa się w gabinetach stomatologicznych powodujących zamykanie kanalików zębinowych. jest więcej past na nadwrażliwość moi pacjenci ostatnio chwalą sobie colgate sensitif pro relife.
Pozdrawiam

Przede wszystkim należy wyeliminować przyczynę nadwrazliwosci. Soki owocowe, coca cola rozmiejczają szkliwi więc nie powinno się szczotkowac zębów po wypicia któregoś z tych płynów. Niewlasciwa technika szczotkowania (tzw szorowanie) powoduje wycieranie szyjek oraz recesje( podnoszenie dziaseł ). Czy żeby były wybuelane? Po wybieraniu stosuje się żele znoszące nadwrazliwosc. Czytałam artykuł gdzie byli napisane ze sok z kiszonej kapusty znosi nadwrazliwosc można spróbować go pić od czasu do czasu. Przede wszystkim pasty do zębów dla osób z nadwrazliwiscią stosowane dlugoterminowo.

Polecam stosowanie zielonej pasty oraz zielonego płynu Elmex. Zawierają one różne składniki aktywne które się wzajemnie uzupełniają. Przy długotrwałym stosowaniu na pewno będą skuteczne. Należy jednak pamiętać że wszystkie tego typu preparaty działają miejscowo ale nie rozwiązują problemu. Niezbędna jest wizyta u stomatologa i ocena przyczyny nadwrażliwości. Prawdopodobnie odsłonięte szyjki po zabezpieczeniu kompozytem przestaną reagować.