Jak poradzić sobie z napadami paniki i odrealnieniem?

Witam serdecznie, od kilku dni dzieje się ze mną coś dziwnego. Nie do końca umiem to określić. 3 lata temu i rok temu miałam stany depresyjne i byłam na lekach. Po tych lekach, które brałam rok temu przez pierwsze dwa dni odczuwałam to co czuję teraz od kilku dni. Nie sądzę, żeby to było od tamtych substancji zwłaszcza, że nie biorę już tych leków od ponad pół roku a brałam najmniejsza dawkę. To co jest teraz to napady paniki i jakieś odrealnienie. Czuję się jakby rzeczywistość mnie otaczająca była inna niż ta, którą odbieram wszystkimi znanymi mi zmysłami. To tak trochę jakbym miała nieadekwatne do czasu i miejsca odczucia, np. mam wrażenie, że nie jestem sama albo że tak na prawdę ten pokój wygląda inaczej, dziś o mało nie spowodowałam wypadku samochodowego, bo mimo że widziałam tamten samochód to ta informacja nie mogła się przebić. Wszystko mnie irytuje i nie mam ochoty z nikim rozmawiać, chcę wiedzieć o co chodzi i co się dzieje i co jest prawdziwe...

KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Proponowałabym, aby udała się pani zarówno do lekarza psychiatry, jak i pomyślała o rozpoczęciu psychoterapii. Trudno za pośrednictwem internetu postawić diagnozę, a co dopiero zaproponować skuteczną metodę leczenia.
Przede wszystkim proszę pamiętać, że farmakoterapia odnosi sukces tylko wtedy, gdy jest kontrolowana przez lekarza oraz gdy pacjent przyjmuje zapisane leki. Proszę pamiętać, że przy lekach psychotropowych mogą pojawić się skutki uboczne, ale należy wówczas skonsultować je z lekarzem.
Nie wiem jaką ma pani postawioną diagnozę, w liście wspomina pani jedynie o odczuwalnych objawach. Niepokojące jest zaburzenie świadomości, dlatego tym bardziej powinna pani zgłosić się na konsultację do lekarza. Warto również za pośrednictwem psychoterapii zastanowić się skąd źródło lęku u pani oraz podjąć próbę przepracowania tego z psychoterapeutą. Podaje pani zbyt mało informacji na swój temat, dlatego tylko w kontakcie bezpośrednim uzyska pani wsparcie i pomoc.
Pozdrawiam