Jak poradzić sobie z natręctwami myślowymi?

Witam wszystkich od dłuższego czasu mam problem z natręctwami myślowymi pracuję w firmie ubezpieczeniowej jako dozorca , codziennie rano widzę setki osób , niestety lęk dopada mnie przed jedną osoba konkretnie przed ochroniarzem który tak naprawdę przecież jest od tego żeby mnie "chronił" natomiast ja szczególnie gdy kończę pracę i muszę oddać mu wszystkie klucze mam straszny lęk przed nim , sam nie wiem z jakiego powodu , nigdy nic mi nie zrobił i nic złego nie powiedział a wręcz przeciwnie powiedział mi że mnie lubi . Ale ciągle myślę o tym jak będzie jutro że znowu jak będe musiał oddać mu klucze bedzie mi głos drżał ze stresu i leku , mysle o tym dzien w dzien i nie moge sie tego pozbyc . Pomozecie mi jakos ? Pozdrawiam.

Jeżeli lęki i natrętne myśli są uogólnione, tzn dotyczą wielu osób i spraw, mogą stanowić jeden z objawów zaburzeń psychicznych. Natrętne myśli, o których Pan tutaj pisze, dotyczą głównie jednej osoby. Mogą być wyrazem Pana nieprzyjemnych doświadczeń z innymi, podobnymi do tej osoby lub podobnie się zachowującymi,a w jakiś sposób w przeszłości Pana krzywdzącymi. Może być to także rezultat interpretacji sygnałów niewerbalnych-ton głosu,mimika,wyraz twarzy czy postawa ciała także wpływają na to,jak odczytujemy rozmówcę. Może być to także wyraz pewnych schematów poznawczych, np. przekonanie,że "wszyscy ochroniarze to porywczy ludzie skorzy do bicia za nic,wiecznie na dopalaczach"-warto zastanowić się czy nie mierzy Pan takich ludzi niewłaściwą miarą i spróbować odnaleźć takie cechy,które odróżniają tą osobę od " wszystkich ochroniarzy". Jeżeli nadal będzie miał Pan problem, proszę skontaktować się z psychologiem. Pozdrawiam serdecznie i życzę budowania pozytywnych relacji.